Zelená stopa

Vitajte na našom blogu Zelená stopa. Touto formou by sme vám chceli ukázať zaujímavé miesta a výlety, ktoré sme navštívili, a zároveň vám dali nejaké tipy na výlety v okolí mesta Bratislava, ale aj v iných kútoch Slovenska. Tento blog sme nazvali „So zelenou stopou“. Okrem potreby nejakého názvu to má aj ďalší význam – vytvorili sme pečiatku „zelená stopa“, ktorou budeme značkovať miesta, ktoré navštívime (samozrejme nie hocikde, ale v knihách na to určených). Ak sa rozhodnete absolvovať nejaký nami navrhovaný výlet, pohľadajte toto naše logo, prípadne sa s ním odfoťte, pripíšte k nemu komentár. O svoje zážitky sa môžete podeliť aj na našej facebookovej stránke alebo na instagrame. Prajeme vám veľa pekných zážitkov! Budeme radi, ak sa k nám dokonca pridáte a podelíte sa aj o vaše výlety. Vytvorme spolu komunitu So zelenou stopou!

Zelená stopa na výletoch

zelená stopa

Skalnatá - Veľká Homoľa

Bolo polojasno, slnko svietilo, takže tento deň nám núkal výlet ako stvorený na výhľady do okolia. Rozhodli sme sa preto zahájiť cestu Zelenej stopy na výlete v Malých Karpatoch, konkrétne sme navštívili sedemstovky Skalnatá a Veľkú Homoľu.

písaný kameň zelená stopa

Písaný kameň

Návštevu Písaného kameňa odporúčame buď ako kratší poobedný výlet, alebo ak sa ho rozhodnete spojiť napr. s opekačkou, môže z toho vzniknúť pekný celodenný program. Nachádza sa v bratislavských mestských lesoch, ktoré sú obľúbené na víkendový oddych. Dá sa k nemu dostať pešo, na bicykloch alebo sčasti aj autobusom č. 43 z Patrónky smer Kačín.

zelená stopa cerveny kamen

Hrad Červený Kameň

V blízkosti Bratislavy, pri obciach Píla a Častá, sa nachádza malebný hrad Červený Kameň. My sme sa tam vybrali v jedno slnečné augustové nedeľné popoludnie, auto sme zaparkovali pri rozcestníku v dedine Píla, ktorý ukazoval, že cesta k hradu by nám mala trvať 30 minút.

zelená stopa

Trenčiansky hrad a Kláštor na Skalke

Trenčiansky hrad je vidno už z diaľky pred príchodom do mesta Trenčín. Je síce jeho hlavnou dominantou, ale pred vstupom do hradu sa určite oplatí pozrieť si centrum mesta s mestskou vežou, Vodníkovu fontánu či katov dom. Trenčiansky hrad ponúka návštevníkom dva okruhy, jeden so sprievodcom a druhý bez...

omsenska baba zelená stopa

Trenčianske Teplice a okolie časť 1: Omšenská Baba

Počas nášho pobytu v Trenčianskych Tepliciach nám okrem kúpania spríjemnili pobyt aj viaceré výlety v okolí. Názov tohto mesta síce na prvý pohľad neznie veľmi turisticky, ale keď sa pozriete do mapy, zistíte, že leží v objatí Strážovských vrchov. No a tam kde sú kopce, sú aj turistické chodníky s rôznymi prírodnými zaujímavosťami a vyhliadkami. Prešli sme takto viacero turistických trás v okolí, a jedným z nich bol aj výstup na Omšenskú Babu.